• وبلاگ : شيعيان اهل سنت واقعي
 • يادداشت : افسانه عبدالله بن سبا؟!
 • نظرات : 1 خصوصي ، 19 عمومي
 • چراغ جادو

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2      >
   
  + شهبازالرحمن احمدزي 

  اهل سنت و تشيع!

  فعلاً زماني آن است که اهل سنت و تشيع با هم قدم به قدم به سوي نجات امت مسلمان همگام شده و از توطئه هاي جهان کفري جلوگيري نموده تا ازين نا بساماني ها جان سالم بدر ببريم.

  اهل سنت و تشيع خار چشم دشمنان جهان اسلام و گروهاي فروختگي شده غربيست. زنده باد اتحاد و برادري ما...

  + سجاد رفيعي 
  سلام عليکم
  در اين که عبدالله ابن سبا يک شخصيت مجعول بوده ترديدي نيست.
  علامه عسگري در کتاب عبدالله ابن سبا و اساطير اخري اين مطلب را به تفصيل مطرح کرده اند.
  + ديار 
  عجبا ، اهل تشيع و تجليل از صحابي و تابعين.....
  + مسعود 
  سلام ناجي کردعزيز
  شيعه مقام عصمت رافقط براي پيامبرو13 معصوم ديگرقائل است.علماءمحل رجوع فقي وبعضاًسياسي هستند.تاريخ راعلماءننوشته اندآنها نيزمثل من وشما کتاب خوانده اندواظهارنظري کرده اند.علامه عسگري درکتاب هاي گرانقدر150صحابي ساختگي وافسانه عبدالله بن سبابه روشني دراين خصوص بحث کرده اندومدرک ارائه داده اندونگفته اندکه علماءشيعه وجودعبدالله سباءراقبول ندارند.ايشان بامدرک ثابت کرده اندکه چه صحابه هايي براي پيامبرساخته اندحتي تعدادي ازآنها درليست فرماندهان بزرگ عرب که ايران راتسخيرکرده اندآورده شده اند.مگردرزمان معاويه با آن دستگاه دروغ پراکني اش نبودکه وقتي اميرالمومنين درمحراب مسجدکوفه ضربت خوردند؛مردم با تعجب مي پرسيدندمگرعلي نمازميخواندوبه مسجدميرفت؟اينکه همان عصربود.قبل ازآنهم که خليفه دوم کتابت راممنوع کردندوراه براي افسانه سرايي واحاديث جعلي بازشد.درعصرحاضرهم با اين همه امکانات ارتباطي ببنيدسازمان هاي اطلاعاتي چه مي کنند.لطفاًبيشترتحقيق ومطالعه کنيد.
  + غريب آشنا 
  امروز پنجشنبه يکم ديماه راس ساعت 10 صبح فرهنگسراي ارس باران فيلم توهين آميز "معاويه حسن و حسين" رو اکران کرده
  بريم شاد باشيم
  با سلام و خدا قوت حضور شما / ممنون از مطلب خوب و روشن شما / ماجور و موفق باشيد

  سنت نيوز افتتاح شد

  مديريت اين سايت بر عهده مولانا محمد طيب ملازهي مي باشد

  اين سايت جوابگو شبهات شيعه ها هست

  سنت نيوز

  sonnat-news.persianblog.ir

  اين شخص مرتدي بيش نيست

  بنيانگذار مذهب تشيع

  كه به ظاهر محبت اهل بيت(رض) رسول اكرم(ص) را داشت

  ولي در پشت پرده چنان اهانت هاي به اهل بيت(رض)مي كرد

  كه در آخر توسط حضرت علي(رض)با آتش سوزاننده شد

  اهل سنت آسيا

  http://sunni-news.persianblog.ir/

  + عباس 
  عبداللَّه بن سبا شخص مطرود و ملعون در نزد شيعه است ، نه شخصيت افسانه‏ي كه سيف‏بن عمر ساخته و در برخي از كتب غير معتبر اهل سنت آمده است .

  اكنون به جا است كه تفاوت ميان شخص واقعي و افسانه‏ي روشن شود :

  ج : تفاوت‏هي شخص واقعي و شخصيت افسانه‏ي

  شخص واقعي ويژگى‏هي خاص خود را دارد و نمى‏توان در آن دخل و تصرفي كرد .

  اما شخص افسانه‏ي همچو مومي در اختيار سراينده افسانه است و هرگونه كه بخواهد مى‏تواند آن را بسازد و شخصيّت و خصوصيات او را طبق اهداف افسانه‏پرداز شكل دهد ، به همين جهت هر چه را كه بخواهند مى‏توانند به او نسبت دهند .

  هر چند اين وجود افسانه‏ي را به راحتي مى‏توان با اهداف سازندگانش تطبيق داد ، امّا آنگاه كه با واقعيّات خارجي تطبيق داده مى‏شود ، كوس رسوايى‏اش گوش فلك را كر مى‏كند؛ به‏خصوص اگر كسي كه مى‏خواهد از اين افسانه بهره‏گيري كند ، با فرهنگ مردمي كه مى‏خواهد اين افسانه را بري آنان نمايش دهد آشنايي نداشته باشد .

  مانند آيت‏اللَّه افسانه‏ي اين داستان ، كه با جامعه شيعه هيچ تماسي نداشته و از منابع اهل سنت نيز بي خبر بوده است ، از اين رو است كه به نتايج مضحكي ، مانند موارد زير مى‏رسد :

  * 1 . اثبات شخصيت ابن سبا و وجود فرقه‏ي كه او را ياري مى‏كردند و حرف او را مى‏زدند كه اين فرقه سبائيت نام دارد .

  آنچه نقل شده ، احتمال شخصي مرتد و منفور در نزد شيعه را ايجاب مى‏كند - كه به مجازات خود رسيد و هيچ پيرو و فرقه‏ي نداشت .

  چنانكه ( از قول ابو ريّه عالم مصري ) گذشت ، كه هيچ اثري از اين فرقه در تاريخ به چشم نمى‏خورد .

  * 2 . ابن سبا مردي يهودي بود كه مدّعي اسلام شد ، گرچه او تظاهر به اسلام نمود .

  عبداللَّه بن سبا ، با فرض وجود ، شخصي مجهول الهويه بوده و دين قبلي او روشن نيست . در هر صورت فرقي نمى‏كند كه پيشتر مشرك بوده و منافقانه اسلام آورده يا پيرو دين يهود بوده است


  سلام
  مطلب جالبي بود
  موفقب باشيد

  سلام خوندم يك كمي جوابتون رو بهتر و قوي تر بنويسيد بهتر مي شه خدا عاقبتمون رو به خير كنه ان شاالله ياعليالتماسدعا

  وفقکم الله لمرضاته ، فرصتي شد بما هم سرکي بزنيد خوشحالمون ميکنين.
  سلام بسيار عالي

  با سلام دو نكته درباره عبدالله بن سبا بايد مد نظر تحليلگران قرار گيرد: 1- فرض اول آن كه عبدالله بن سبا شخصيتي موهوم است ( كه علامه عسكري در كتاب خود به همين نام آن را اثبات مي كند) در اينصورت سوال اينجاست كه چرا در برخي كتب رجالي و يا تاريخي به او اشاره شده است ؟

  پاسخ آن است كه موهوم و ساختگي بودن يك شخصيت تاريخي كه نام او از سالهاي دور وارد تاريخ شده است مانع از آن نيست كه گروهي از تاريخ نويسان بعدي ( بعد از ساخته و پرداخته شدن شخصيت موهوم او) نام او را نقل كرده باشند . شناخت دروغ بودن چنين شخصيتي كه بنا به اعتذاف بسياري از محققين اهل سنت هم موهوم مي باشد كار ساده اي براي تاريخ نويسان گذشته نبوده و امروزه با گسترش دامنه اطلاعات و كتب مختلف و استناد و تحليل براحتي مي توان چيرزي را فهميد كه در گردو خاك دوران اموي ممكن نبوده است . پس به جاي تكرار نام او از ميان كتب شيعه و سني بايد يك مرد پيدا شود و دلايل و استدلالاتي را كه نشاندهنده ي دروغ بودن اين شخصيت خيالي است رد كند! نه آن كه دوباره به سراغ همان كتب و مداركي رود كه يا خود سازنده قصه باشند و يا ناقل خبر دروغ ببوده اند و امكان يا توانايي نقد آن را نداشته اند.

  2- فرض دوم صحت شخصيت چنين آدمي است ! بفرض محال كه وي وجود خارجي داشته است و افكار غلو آميزي هم از خود منتشر كرده باشد. آيا شيعه امروزين (‏شيعه جعفر صادق عليه السلام) افكار و عقايد خود را منتسب به اهل بيت پيامبر مي داند يا منتسب به او؟ آيا براي افكار و عقايد خود دلايل عقلي و نقلي بسيار دارد يا منحصر به اقوال او ست؟! روشن است كه وقتي از روبرو شدن با استدلال عاجز باشيم به سراغ اين حرفها مي رويم . لابد عبدالله بن سبا به وجود خدا هم معتقد بوده است (‏اصل وجود خدا را مي كويم نه اين كه خدا كيست؟) پس حالا ما منكر وجود خدا شويم چون او آن را قبول داشته ؟!! اين چه استدلال ضعيفي است !‏ حتي مشركين مكه در زمان بعثت هم به الله معتقد بودند. حالا درست است كه ما بياييم و بگوييم الله زاييده و ساخته و پرداخته مشركين است ؟!! خير ! عقايد شيعه امروزين تفاوتهاي بنيادين با آنچه كه بنام عبدالله بن سبا منتشر كرده اند دارد و اگر مشابهت هايي هم باشد در جنبه هاي حق است . مثل مشابهت برخي عقايد اسلام با مشركين . ( مشابهت نه عين هم بودن )

  پاسخ

  سلام و ممنون از حضرتعالي... مطلب جديد وبلاگ در خصوص ريشه هاي پيدايش شيعه را مطالعه بفرماييد. هر چند بهانه هاي واهي مخالفان را با هيچ مطنقي نمي توان پاسخ داد!!!
  در رابطه با مطلب بعدي:
  بنده شيعه نيستم و به آن هم معتقد نيستم . بنده فقط نقل کرده ام و اگر اشتباه نقل کرده ام شما تصحيح کنيد تا بنده نيز در وبلاگ آن را تصحيح کنم
  برادر گرامي منظور از آن پست اين نيست که اثني عشريه چه عقيده اي دارد
  و اتفاقا يکي از نکات مثبتي که بنده منتظر آن بودم که شما بيان کنيد همين است
  برادر گرامي منظور از اين پست آن است که شما بفهميد که يک نفر يک عقيده را پايه گذاري کرد . همه به آن عقيده ايمان دارند
  اما يک جاي کار را آن کسي که اين عقيده را بنا نهاد اشتباه کرده است
  نام کسي که غايب مي شود را نگفت . البته طبيعي هم هست چون نمي دانست و يا اصلا يک دروغ بوده و دروغ هو دليل و مدرک نمي خواهد
  همه ي شيعيان مي دانستند که يک نفر غايب مي شود
  اما اين عقيده از کجا آمده است؟
  چه کسي به آن ها گفته است که شخصي هم چون عيسي غيبت مي کند؟
  چرا هر فرقه از شيعه يک امام زمان دارد؟
  اگر يک چيز اصولي است پس چرا اين همه تفرقه اساسي در آن نهفته است؟

  در رابطه با مطلب بعدي شما:
  بنده علاوه بر اين که عقايد خود را مطرح مي کنم به طرف خرافات هم هجوم مي برم و از آن هراسي ندارم
  همان گونه که در وبلاگ هم هست مطلبي را در وبلاگ قرار داده ام کهعده اي از اهل سنت (البته اهل سنت که نيستند بلکه اهل تصوف اند که از اهل سنت جدا شده اند) به چه چيز هايي تبرک مي کنند
  پس برادر گرامي هدف من مطرح کردن عقايد خود و هم چنين تهاجم به سوي خرافه است و لا غير
  در ضمن من با فتواي علماي عربستان و ... هيچ کاري ندارم . اگر از افرادي که آثارشان و يا نامشان را در وبلاگ قرار داده ام سوالي داريد بنده حاظرم پاسخ دهم با بقيه ي سلفيون بنده کاري ندارم
  دوستدار شما
  ناجي کرد
  پاسخ

  پاسخ حضرتعالي را در وبلاگتان نوشته ام....
     1   2      >